Yandex Metrika

Kredi Yurtlar Kurumu'na 63 Şehirde 500 Personel Alınacaktır.
Abone Ol

KYK 63 şehirde toplam 500 memur alımı yapacağını açıkladı. KYK yurtlarında sözleşmeli olarak istihdam edileceğine yer verildi. "Bakanlığımız taşra teşkilatı yurt müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere 2020 yılı KPSS B grubu KPSSP3 puanı esas alınarak tabloda cinsiyete göre her bir pozisyon için belirtilen boş kontenjan sayısının 4 (dört) katı kadar çağırılacak adaylar arasından sözlü sınav sonucu başarı sırasına göre 4-B “Yurt Yönetim Personeli” alınacaktır şeklinde yazılı olarak bildirdi.

Başvuru için aranan şartlar;

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin 4, 5, 6 ve 7’nci alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak,

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Yükseköğretim kurumlarından en az lisans düzeyinde mezun olmak,

- 2020 yılı KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,

- Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 65 yaşından büyük olmamak,

- Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almamak, (Dul ve yetim aylığı hariç)

- Görevini devamlı yapmaya engel hastalığı bulunmamak,

- Tam zamanlı çalışmaya engel durumu bulunmamak,

- Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlkin Esasların Ek 1 inci maddesinde istisna edilenler hariç olmak üzere, sözleşmenin feshi sebebiyle görevinden ayrılanlardan sözleşmelerinin fesih tarihinden itibaren 1 yıl geçmeyenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir. Bu hususun sonradan anlaşılması halinde yerleştirmeleri yapılmış olsa dahi sözleşmeleri iptal edilecektir.

- Adayların başvurunun son günü itibarıyla aranan şartlara haiz olması gerekmektedir.

Başvuru için gerekli belgeler;

İlana başvurular GSB'nin başvuru sayfasından alınacak. Adaylar başvuru sırasında aşağıdaki evrakları sisteme yükleyecektir.

Biyometrik fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş ve adayın kolaylıkla tanınmasını sağlayabilecek nitelikte olmalıdır),

Mezuniyet durumunu gösterir diploma veya doğrulama kodu bulunan mezuniyet belgesi (Diploma yabancı bir ülkeden alınmışsa YÖK’ten alınmış denklik belgesi)

Başvuru sayfası ve detaylar için; TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

sanalbasin.com üyesidir